OFERTA

       

DOJAZD

       

GALERIA

       

CENNIK

       

REGULAMIN

       

GDYNIA

       

KONTAKT


GDYNIA I OKOLICEGdynia to piękne, nowoczesne miasto, przepełnione czystym, bogatym w jod powietrzem, posiadające urokliwe, nadmorskie trakty spacerowe i obfitujące w zieleń. To także miasto pełne zabytków architektury modernistycznej, z szerokimi ulicami i rozległymi placami, które dają wspaniałe poczucie przestrzeni i niczym nieograniczonej swobody. Gdynia to prawdziwy fenomen, jeśli chodzi o rozwój urbanistyczny. Po zakończeniu I wojny światowej była to wieś i niewielkie kąpielisko, zamieszkane przez niewiele ponad 1000 ludzi. Pod koniec lat 30 – tych Gdynia liczyła już blisko 80 tys. mieszkańców, posiadała prawa miejskie, prężny port handlowy i ważny port wojskowy. To właśnie budowa Portu Gdynia i Portu Wojennego Gdynia legły u podstaw rozwoju miasta.

Już we wczesnych latach rozwoju miasta wytyczony został Skwer Kościuszki, Bulwar Nadmorski i zbudowane zostało Molo Południowe. Dziś są to popularne tereny spacerowe, chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak też samych gdynian. Przy Nabrzeżu Pomorskim, czyli w północnej części Molo Południowego, zacumowane są dwie wspaniałe jednostki pływające – niszczyciel ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Natomiast w południowej części Molo znajduje się Akwarium Gdyńskie, w którym zobaczyć można m.in. anakondy zielone i czerwone piranie. Bulwar Nadmorski stanowi z kolei fragment wspaniałej, nadmorskiej ścieżki spacerowej, która biegnie wzdłuż rezerwatu przyrody Kępa Redłowska oraz znanej dzielnicy Orłowo, gdzie znajduje się drewniane molo i Scena Letniego Teatru Miejskiego. Ciekawe miejsca spacerowe usytuowane są jednak nie tylko w południowej części Gdyni, ale także w części północnej. Spacerując brzegiem morza pomiędzy Oksywiem a Babimi Dołami, można dostrzec dwie torpedowanie z czasów II wojny światowej. Warto także odwiedzieć Muzeum Marynarki Wojennej, punkt widokowy na Kamiennej Górze oraz oczywiście gdyńskie plaże. Gdynia słynie także z doskonałych festiwali. W ostatnich latach międzynarodową sławę zyskał sobie Open’er Festival – festiwal muzyczny sponsorowany przez przedsiębiorstwo piwowarskie i co roku przyciągające wielkie nazwiska polskiej i światowej sceny artystycznej. Tutaj także organizowana jest najbardziej prestiżowa w Polsce impreza filmowa – Gdynia Film Festival. Wokół miasta znajduje się także wiele szlaków turystycznych i dróg rowerowych.

Poza Gdynią warto też "zajrzeć" do pozostałych dwóch trójmiejskich miast. W Sopocie koniecznie należy zaliczyć spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino i najdłuższym drewnianym molem Morza Bałtyckiego. Zobaczyć można również Operę Leśną, piękny stadion lekkoatletyczny oraz nowo powstałą halę widowiskową-sportową Ergo Arena, przez która przebiega granica Gdańska i Sopotu. Do Gdańska - ponad 1000-letniego miasta, bogatego w zabytki - przyciągnie Państwa piękna starówka z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa. Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta, czyli Drodze Królewskiej, ale także przy uliczkach do niej równoległych oraz przy Długim Pobrzeżu. Zwiedzanie historycznego centrum Gdańska najlepiej rozpocząć od Bramy Wyżynnej, by następnie przejść szlakiem Drogi Królewskiej. Tuż za Bramą znajduje się zespół Wieży Więziennej i Katowni, w którym obecnie zlokalizowane jest Muzeum Bursztynu. Idąc tym śladem dotrzemy do Złotej Bramy, a dalej ulicą Długą, aż nad urokliwą Motławę.
COPYRIGHTS # LUKE